דיווח נציג עין ורד במליאת המועצה (ישיבת מליאה 66)

29 בנובמבר 2012
 
 
הבחירות בפתח – דיווח מישיבת מליאה 66 (28 בנובמבר 2012)
 
לאחר כארבעה חודשים בהם לא כונסה המליאה, התכנסנו לישיבה אחרונה של המליאה הנוכחית, בהרכב של כ- 50% מהחברים ובראשות ס' ראש המועצה, שהתנצל על כך שראש המועצה אינו יכול להגיע. להלן דיווח על נושאים שיש בהם עניין לתושבי עין ורד.

הצעה לסדר היום

בפתח הישיבה ביקשתי להוסיף נושא לסדר היום, הנוגע לבטיחות הנוער ביישובים: לפני למעלה משנתיים קראה ועדת החינוך למועצה לבצע בדיקות בטיחות בכלל המתקנים המשמשים לפעילות הנוער (תנועת הנוער, תרבות הפנאי, מגרשי ספורט), בדומה לבדיקות שבוצעו בבתי הספר ובגני הילדים. מליאת המועצה אישרה המלצה זו. לאחר שההנחיה לא קוימה התקבלה החלטה נוספת ברוח זו במליאה בשנה שעברה שאף היא לא קוימה. לאחר שפניתי לראש המועצה ובקשתי ממנו להנחות את מהנדס המועצה לבצע את הבדיקות הנדרשות, נעניתי בתשובה כי תוקם ועדה לבחינת הצרכים הנדרשים ליישום.
בעקבות דברי, קיבלה המליאה אתמול, פה אחד, את בקשתי והנחתה את ראש המועצה לפעול מיידית לקיום ההחלטה ללא צורך בבחינתה המחודשת.

אישור צווי מיסים ושמירה

אושרו צווי המיסים למספר יישובים ובהם עין ורד, ולפיהם תועלה הארנונה בשנה הקרובה בשיעור של 2.3%, שיעור המינימום הנדרש עפ"י חוק.
נושא אגרת השמירה – ידון בישיבה הבאה.
 

הקמת גני ילדים

כנגזרת מהחלטת הממשלה שאימצה את המלצות ועדת טרכטנברג, החליטה המועצה על הקמת 15 גני ילדים במועצה, במימון שיתחלק בין המדינה למועצה. המליאה אישרה אתמול הסכמי חכירה מישניים בין המועצה למנהל מקרקעי ישראל, להקמת 5 גני ילדים ביישובים שהחלו בקידום הנושא, ביניהם מושב עין ורד. הגן בעין ורד יוקם בסמוך למתחם הגנים הקיים.
 

שונות

נציג משמרת ביקש למחות על כך שהדוחות הכספיים המבוקרים לשנת 2011, טרם הוצגו למליאה וכמו כן לא הובאו לדיון התוצאות הכספיות של החציון הראשון בשנה זו.
כמו כן התלונן נציג משמרת על אי כינוסה של המליאה במשך כארבעה חודשים, למרות שנדרש לכנסה לפחות בכל שישה שבועות. להבנתו הסיבה העיקרית לאי כינוסה של הועדה נובע מהרצון שלא לדווח למליאה על תוצאות עבודת הועדה שהוקמה לבחון את הצורך בהמשך פעילות החברה הכלכלית, חברה שממשיכה לעלות למשלם המיסים 50,000 ₪ בכל חודש, בלי שהמועצה תפיק כל רווח מפעילותה.
נציגת כפר הס בקשה להרחיב בנושא וטענה שכחברה בועדת הבחינה, היא חשה כי השתמשו בה כעלה תאנה וכי למרות בקשותיה ופניותיה, הועדה לא התכנסה מעבר לישיבה אחת והתחושה שקיבלה הייתה שאין כל רצון להשלים את עבודתה.
 
בברכה,
רן  להב
נציג עין ורד במליאהכל הזכויות שמורות למושב עין ורד  |  הוספה למועדפים   |  הפוך לעמוד הבית  |  חזור למעלה

עיצוב: Tween-id

 

לייבסיטי - בניית אתרים