עקרי פרוטוקול ישיבת הוועד המקומי מיום 2/6/09

מסיבות שונות הושמטו מפרוטוקול זה מספר סעיפים

נוכחים: דובי סבידור, אביחי סימנר, שלומי אנג'ל, מעין כפיר,  אודי פרץ,  גילת לוין, יוסף מורבר, רן להב, ליאת מזרחי. 

1. אישור פרוטוקול מיום 17/5/09: 

מאשרים פרוטוקול מיום 17/5/09.  

2. עדכון תקציב 2009: 

ועדת הכספים קיימה ישיבה בה נותח הצד הכספי של פעילות הוועד. ניתן לקבוע כי עומדים ביעדי התקציב ובמסגרת שנקבעה. יצוין כי המועצה העבירה סך של 100 אלף ₪ שהייתה חייבת לוועד המקומי. סכום זה נכנס לתקציב שנת 2009 ומעודכן בהתאם. מאשרים התוספת. 

3 . דיון בתקציב השמירה:

במסגרת הדיון בתקציב התייחסה הוועדה להוצאות השונות בתקציב השמירה. סוכם כי יוסף מורבר יקיים שיחה בעניין זה עם הרב"ש רז דרוקר. בשיחה ייבחן מכלול ההפעילויות וההוצאות הנגזרות מהן. 

4. סיכום אירוע חג שבועות:

הועלו מספר הערות ובכלל זאת התחושה שהאירוע לא היה מחובר דיו למסורת שבועות בהתיישבות. סבורים כי יש לשים דגש בכל חג על כמה יסודות הקשורים בחג זה. עוד הועלו הערות בעניין צוות הפרוק אשר לא טרח להחזיר לקדמותו את המצב במועדון הנוער. הוועד מודה לצוות על ארגון האירוע. 

5. עדכון בעניין שיפוץ בית העם:

הוועד דווח על קיום שתי פגישות עם מהנדסים בעניין שיקום בית העם וכן על האומדן המעודכן לשיפוץ חיצוני שהעביר אילן ירון ועל דרישת שכר הטרחה של האדריכליות. נכון לעכשיו הוועדה לעניין בית העם ממליצה לטפל במעטפת ובמועדון לחבר. 

6. פינות גזם – היתר ושילוט:

בימים אלו מבוצעות עבודות הקמת 12 פינות גזם. יתכן שתתווסף פינה נוספת. יש לקבל החלטה כיצד ישולטו הפינות וכיצד ישולטו שאר המתחמים במושב בהם נהגו התושבים להשליך גזם.  יש לגבש החלטה שתחייב התושבים כיצד יש לנהוג – מועדי פינוי וכו'. עם סיום עבודות ההקמה תפורסם ההחלטה. במסגרת זו תוכן מפת ובה סימון פינות הגזם ברחבי המושב. בשלב זה לחשיבת חברי הוועד. 

7. דוחות המועצה לכלבים משוטטים:

בעת האחרונה המועצה הגבירה הפעילות נגד כלבים משוטטים. הועלתה הצעה לפיה נאפשר שחרור כלבים בשעות הערב לשעתיים כשגם כך האחריות על הכלבים המשוחררים הנה על בעלי הכלבים. מרבית חברי הוועד מתנגדים לרעיון ולפיכך נדחה. 

8. כביש המחבר בין עבר הירדן לתחנת פז:

בתכנית המקורית של עבודות הפיתוח בכפר הוותיק נכללה גם עבודה זו ואולם נוכח מצוקה כספית הוחלט להקפיא העבודות – בעיקר אלו הקשורות בהקמת קיר תומך לכיוון ליפשיץ. הדרך שנפרצה, שבחלקה עוברת על קרקעות האגודה המיועדות לדברי שמוליק שיכט לבנייה עתידית שימשה במשך תקופה מסוימת למעבר לתחנת פז ולכביש ההדר. תושבים רבים הביעו רצונם לפתוח דרך זו והוועד קיבל פנייה ברוח זו ובה חתימות של כמה עשרות תושבי "עבר הירדן". נוכח רגישות הנושא וההשלכות השונות ובכלל זאת הבטיחותית, הביטחונית והקניינית, סוכם כי נושא זה יידון בישיבה הבאה בהשתתפות אילן ירון, נציג התומכים ונציג המתנגדים. (ליאת תזמן לישיבה הבאה). 

9. מסיבת מתגייסים ומתנות לבוגרי התנועה מיעף:

בשנים האחרונות מסייע הוועד באמצעות ועדת חיילים להורי המתגייסים בארגון מסיבה למתגייסים. התקבלה פנייה שארגון המסיבה ייעשה על ידי הוועד. יש לציין כי הוועד מאפשר קיום האירוע בבריכת השחייה ומשתתף בהוצאה הכספית. הוחלט לדחות הבקשה. האירוע יאורגן במתכונת של השנים האחרונות. יש לשלוח מכתבים לכל הורי המתגייסים וליידע אותם על הצורך להתארגן וכן על מועד מוצע לאירוע.  מאשרים מתן תרמילים גם לבוגרי התנועה תושבי יעף .

10. עדכונים ושונות:

א. אביב לוי מכפר הס יחליף את זואי כמד"ב. מתחיל חפיפה בימים אלו.

ב. רן מדווח מישיבות המועצה – מערך החינוך במועצה בוחן אפשרות ששבוע הלימודים בדרור יכלול שוב את ימי שישי.

    תכניות למחלף בצומת דרור מתקדמות.

    נוכח הבנייה המסיבית באזור המרכז והחריגה מיעדי תמ"א 35 מעריכים כי לא יאשרו עוד הרחבות באזורנו.

ג. מאשרים הקמת קיר אימון לטניס במגרש הספורט בעלות של כ 7000 ₪. ההקמה מותנית באישור מהנדס. בטיפול יוסף ודובי.

רשם: דובי סבידור


Go Back  Print  Send Pageכל הזכויות שמורות למושב עין ורד  |  הוספה למועדפים   |  הפוך לעמוד הבית  |  חזור למעלה

עיצוב: Tween-id

 

לייבסיטי - בניית אתרים