מועדון החבר

מועדון לחבר- חלום שהופך למציאות / מרים מורבר

בחודש יולי 2007 התכנסה קבוצת חברים  כדי לחשוב ביחד ולתהות מה יהיה גורלו של בית העם, העומד עזוב ומוזנח ללא שימוש. הועדה הוקמה ביוזמה משותפת של הועד המקומי ושל האגודה, במטרה להגיש הצעה אדריכלית לגבי שימוש עתידי במבנה בית העם כולל מועדון לחבר.

והנה, אנחנו באמצעו של חודש פברואר 2012. הלמות פטישים נשמעת וענן אבק עולה מתוך קירות מועדון לחבר. השלב הראשון בשיפוץ הגדול של  בית העם יוצא לדרך.  מי היה מאמין? מאז ועד היום עברו ימים רבים, בהם ישבנו, חשבנו, התווכחנו, חלמנו, תכננו, והנה- החלום לפתחנו. מועדון לחבר עובר שיפוץ משמעותי.

התכניות נעשו באהבה, במסירות ובמקצועיות על ידי האדריכליות בנות המושב, גלית  מוטשן ודליה נחמן-פרחי, אשר נבחרו מתוך מספר הצעות.

הועדה במהלך השנים שינתה מעט את פניה. בתחילת דרכה היו חברים בה יהודה צחורי, ניר לוין ואורלי נעים, שפרשו אי שם בדרך. גרעין הועדה מנה את החברים דוביק סבידור, יוסף מורבר, גילת לוין  ואני כיו"ר הועדה, אלינו הצטרפו דליה  נחמן-פרחי וגלית מוטשן. תודה לחברי הועד המקומי, אביחי סימנר ואודי פרץ שהצטרפו בישורת האחרונה.

שיפוץ מועדון לחבר הוא שלב ראשון בתכנית גדולה לשיפוץ בית העם ולשימורו כמבנה היסטורי.  השיפוץ כולל מועדון לחבר מוגדל עם הספרייה הישנה, שיפוץ חיצוני שנותן מענה להיבט בטיחותי, תוך שמירה על חזיתות המבנה  וקווי  המתאר החיצוניים ותחילתו של פיתוח סביבתי, כחלק ממרכז תרבות יישובי ייחודי הכולל את מרחב בית העם, את מועדון הנוער עד המדגרה.

כמה מרגש להיות חלק מקבוצת חברים חולמת, אנשים שמתמסרים לחלום ולמימושו. אשרינו שהגענו עד הלום.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 כל הזכויות שמורות למושב עין ורד  |  הוספה למועדפים   |  הפוך לעמוד הבית  |  חזור למעלה

עיצוב: Tween-id

 

לייבסיטי - בניית אתרים