פרוטוקול ישיבת ועד מס' 6 מיום  22.4.18

 

נוכחים: יוסף מורבר, גולי קשת, יהודה עכו, אייל פייס, דדה גולדשמיט, רן להב, ליאת ברזילי

נעדרו: צביקה כהן

 

סדר יום:

 

1.      אישור פרוטוקולים: מס' 3 מתאריך 19.2.18, מס' 4 מתאריך 23.3.18 ומס' 5 מתאריך 25.3.18.

2.      פרויקט בית הנער.

3.      מחאת שדה התעופה.

4.      מתחם הסילו.

5.      יאיר גבאי - פגיעת ענף שקרס ברחוב הגנים.

6.      תביעת שולמית אלבז – אדני רכבת ברחוב הגנים.

7.      דיווחים מאירועי יום העצמאות.

8.      תכנית יער קדימה.

9.      עדכונים:

א.      רחל צחורי – סיום עבודתה בוועד המקומי.

ב.      הושמט

                   8.  שונות.

 

           

 

1.      לסעיף 1 - אישור פרוטוקולים: מס' 3 מתאריך 19.2.18, מס' 4 מתאריך 23.3.18 ומס' 5 מתאריך 25.3.18.  – מאשרים את הפרוטוקולים.

 

2.      לסעיף 2 - פרויקט בית הנער - מתוכננת פגישה עם עמיר ריטוב ומנכ"ל משרד הרווחה אביגדור קפלן, כהכנה, נפגשנו עם עמיר שהגדיר שלא יהיה במקום מעון נעול.

במקביל ייעוץ משפטי ראשוני שקיבלנו גורס שיש הבדל משמעותי בין תב"ע בית הנער לבין הבינוי שאושר ומבוצע לא ברור איך ולכן יש הרבה מה לעשות מבחינה משפטית, מנגד חלף זמן שמחליש  במידת מה את עוצמת הטענות שלנו אבל לא מחליש את עוצמת הטענות של תושבים שמגלים את המצב בימים האחרונים. אנחנו ועמיר מעדיפים להגיע להסכמות עם משרד הרווחה לגבי השימוש העתידי בבית הנער כמו שהיה עד היום אך לא נהסס לפנות לערכאות ואף לפסק דין אם ההבנות לא יתקיימו. החלטה בנושא תתקבל לאחר הדיון עם משרד הרווחה. התקציב שאושר לשם ההתייעצויות נוצל בחלקו.

 

3.      לסעיף 3 - מחאת שדה התעופה –

כרגע לא מתקיים תהליך ות"לי כלשהו, בכתבה בנושא שאף פורסמה מציין ראש הוות"ל כי לדעתו זה בזבוז כספי ציבור להתנגד לפרויקט שעדיין לא הוחלט עליו וכי רש"ת ירדו מהדרישה לשדה חלופי להרצליה. עמיר הבהיר לנו בפגישה שלמעשה לא רש"ת ירדו מהדרישה אלא שהצוות שהוקם לצורך תכנון חלופה להרצליה – פוזר לעת-עתה. המצב להבנתנו כיום – העיר חדרה היא חלופה ראשונה ועדיין לא הוחלט עליה  ולא ברורה עוצמת ההתנגדות לחלופה זו. עין ורד היא החלופה הבאה בתור אף שלדעתנו אינה מתאימה. מכאן שיש להכין את תיק העבודות נגד הפרויקט במלא הרצינות - דוח תכנוני אדם קולמן, דוח התאמה מקצועי (תעופתי), תסקיר השפעה על הסביבה וקידום הרחבת יעף. קמפיין השילוט שרואים בשטח המועצה נועד לעורר וליידע את הציבור שיש איום, רב האוכלוסייה לא מודעת לאיום הזה. במאי צפוי להתמנות לות"ל ראש עיריית רעננה ביילסקי ולכך יש להיערך מ "0". בקשנו מעמיר לזמן פגישה עמו בנושא חלופת לב השרון להרצליה.

 

4.      לסעיף 4 - מתחם הסילו –

לאחר בחינה ראשונית נראה שאין ביכולתנו בעת הזו לממן כ- 150,000 ש"ח חלופת הכנסה מהסילו לאגודה (בניית מתקנים סולריים, קירוי מגרשי ספורט והשכרת המגרשים למפעיל). אם וכאשר השוכר בסילו יעזוב, ייתכן וחלופת ההכנסה מהסילו תופחת למספר עשרות אלפי שקלים בודדים לשנה, או אז ייבחן הרעיון מחדש.

 

5.      לסעיף 5 - תביעת יאיר גבאי - פגיעת ענף שקרס מעץ אורן ברחוב הגנים, נפל על רכבו הפרטי של יאיר גבאי ונגרם נזק. הנושא בטיפול מול יאיר. במידת הצורך יופעל הביטוח.

 

6.      לסעיף 6 - תביעת שולמית אלבז – התקבלה מהמועצה תביעתה של גב' שולמית אלבז, על שנתקלה באדן רכבת ברחוב הגנים ונפלה. התביעה, לדעת חברי הוועד, מופרכת היות ואדן הרכבת לא היוותה מכשול להולכי הרגל במדרכה, היא ממוקמת בצד המדרכה על מנת למנוע את הסחף מהגינה הציבורית למדרכה. תועבר בקשה למועצה לקבל את אישור הוועד לכתב ההגנה שיוגש מטעמם. במידה ויידרש, יופעל הביטוח.

 

7.      לסעיף 7 - דיווח  יום העצמאות –

אירוע מוצלח לדעת המארגנים והמשתתפים, תודה לכל העושים במלאכה, המתנדבים והתורמים, בזכותכם הפעילות במושב מגוונת, בולטת ומיוחדת.    מיכל מנגר תוציא דוח מסכם.

 

 

8.      עדכונים:

א.      רחל צחורי – סיום עבודה - רחל הודיעה על סיום עבודתה בעין-ורד בסוף חודש אפריל. ישולמו לרחל כל התשלומים המגיעים לה לפי החוק עם הפסקת עבודתה.

ב.      הושמט

                 

  

רשם: אביחי סימנרכל הזכויות שמורות למושב עין ורד  |  הוספה למועדפים   |  הפוך לעמוד הבית  |  חזור למעלה

עיצוב: Tween-id

 

לייבסיטי - בניית אתרים