פרוטוקול ישיבת ועד מס' 5 מיום  25.3.18
 
 
נוכחים- אביחי סימנר, יוסף מורבר, יהודה עכו, אייל פייס, דדה  גולדשמידט, צביקה כהן, גולי קשת (באיחור), רן להב, ליאת ברזילי
נעדרו- 
 
על סדר היום :
 
1.      אישור פרוטוקול מס' 3 מתאריך 19.2.18 ופרוטוקול מס' 4 מתאריך 23.3.18.
2.      פרויקט בית הנער.
3.      מחאת שדה התעופה.
4.      מתחם הסילו.
5.      בריכת שחיית עין-ורד.
6.      רחל צחורי – סיום עבודתה בגנים.
7.      הושמט
8.      שונות.
 
 
לסעיף 1- אישור פרוטוקול - הפרוטוקולים יעלו לאישור בישיבה הבאה.
 
לסעיף 2 - פרויקט בית הנער -
לאור בקשת תושבים להצטרף כצופים , נשלחה הודעה בקבוצת "בית הנער" והגיעו לישיבה:
גיורא שפילר, אורי פלד, שירי פרלמוטר, חגית וינשטוק, צחי זוהר.
 
הוועד סקר את מצב הדברים על פי הבנתו:
תוארה התב"ע הקיימת; תואר הבינוי במקום אשר לכאורה אינו תואם התב"ע; דווח על שטחי ציבור במתחם מוזיאון הטרקטור ושטח נוסף שלא ברור מה יהיה השימוש בו, בהיקף 14 דונם.
 
לא ברור לוועד כיצד ניתן מצג לפיו מושב עין ורד מסכים לבינוי המוצע במתחם בית הנער בשעה שהוועד המקומי לא שותף כלל בשלבי התכנון והאישור של התוכנית במתחם, ולא יודע אודות התוכנית. חמור מכך, נמסר שבוועדה המחוזית ניתן מצג לפיו המושב תומך וממליץ לממש את התוכנית והאדריכל אף התחייב בפניה וועדה המחוזית להציג מסמך המאשר שהמושב תומך וממליץ על הבינוי בבית הנער, בשעה שאין כל מסמך שכזה או כל אישור אחר, ואכן לאחר בדיקה הסתבר שאין ברשות הוועדה המחוזית כל מסמך מטעם הוועד המקומי בנושא.
 
לכאורה, הדבר היחידי שהוצג לאגודה (ולא לוועד המקומי) הינו רעיון לקידום "מוזיאון הטרקטור",  ללא ציון דבר לגבי כריכת הדבר בשינוי ייעודו של בית הנער למתקן נעול.  מבדיקה שערכנו בוועדה לתכנון ובניה נמסר לנו כי לא נמצא הסכם במשרדי עו"ד וילצ'ק המסדיר את היחסים בפרויקט בין עמותת מוזיאון הטרקטור, המועצה, משרד הרווחה וקק"ל. לא הצלחנו לאתר מסמך ייסוד של כלל הפרויקט המסדיר את היחסים, הסיבות, ההתחייבויות והנהנים משינוי התב"ע וכן לא נמצאה בקשה או אישור של ועד הנהלה או הוועד המקומי לשינוי התב"ע או להסכמה לפרויקט.
 
 
התקיים דיון בהשתתפות הנוכחים, טרם קבלת החלטות.
 
לאור כל האמור לעיל, הוועד מחליט לפעול באופן מיידי ובכל החומרה כנגד תוכנית בית הנער, ובפרט לבדוק היתכנות לעתירה, לצו מנהלי ולפסק דין בנושא.בנוסף, לאור חשיבות ודחיפות העניין, הוחלט להקצות את מירב המשאבים הכספיים של הוועד המקומי לטובת הטיפול בנושא:
א. לצורך התארגנות  תקציבית והכנת רזרבה תקציבית מתאימה, הוועד מחליט לעצור את כל תכנית ההשקעות לשנת 2018 אשר אושרה במסגרת תוכנית העבודה לשנת 2018.
ב. בפרט, הוועד מחליט להקפיא גם פרויקטים שכבר אושרו לביצוע - מגדל המים ותכנון מרכז הספורט.
ג. הוועד מחליט לבצע קיצוץ רוחבי בתקציב השוטף בסך 10% למעט שכ"ע, באפן מיידי. בישיבה הבאה נדון במימוש הפרטני של הקיצוץ, ונבצע התאמות נדרשות.
ד. הוועד מאשרר ההחלטה לגבי הקמה מיידית של ועדת ההיגוי וקובע שהחברים בה יהיו מקרב תושבי המושב.
ה. הוועד מאשר מסגרת תקציבית של 40 אלף לוועדת ההיגוי לצורך עו"ד (50%) ויח"צ (50%) ומבקש להציג לו המלצות וועדת ההיגוי + הגורמים המקצועיים לאישור.
 
 
לסעיף 3 – מחאת שדה התעופה –
אמיר לב מוביל את הקמפיין נגד העתקת שדה התעופה הרצליה לאזורנו, מכינים קמפיין ציבורי ואף מספר וועדים הגדירו תקציב לנושא. במקביל הוכנו שלטים נגד השדה. מטרת הקמפיין להוריד את דירוג עין ורד ללא ריאלי,  כיום להבנתנו אנו במקום 2 או אף ראשון יחד עם חדרה מנשה ואם לא ננקוט בצעדים יש סכנה שנוגדר עי הות"ל כיעד ריאלי להקמת השדה החדש.
ממליצים לפתוח חשבון בנאמנות ע"ד/רו"ח  לניצול ע"י פורום שדה התעופה.
 
 
לסעיף 4 - מתחם הסילו-
נדרש פרויקטור עסקי כדי להציג תכנית ברת קיימא תקציבית כך שהפרויקט יוכל לממן הכנסות האגודה. לצורך כך נפרסם קול קורא.
 
 
לסעיף 5 – בריכת שחייה –
יוסף מעדכן שמספר תושבים פנו בנוגע למחירי המנוי, לאחר פגישה של נציגי התושבים עם יוסף וגידי סוכם על הטבה (כרטיסיה לאורחים בלבד 5 כניסות ליום חול ו 5 כניסות לשבת),
שתינתן למינויי עין ורד.
 
  
לסעיף 6 – רחל צחורי –
רחל הודיע כי אינה יכולה לעבוד בגנים מפאת בעיה במיתרי הקול.
ליאת תשאל את רחל מה בכוונתה או בקשתה לעשות במקום העבודה בגנים.
 
 
לסעיף 7 – הושמט
 
 
לסעיף 8 – עדכונים -
הרצל- עדכננו על המצב בו נמצאת המשפחה, נפתח חשבון תרומות ותושבים תורמים לחשבון.
 
 רשם – אביחי סימנרכל הזכויות שמורות למושב עין ורד  |  הוספה למועדפים   |  הפוך לעמוד הבית  |  חזור למעלה

עיצוב: Tween-id

 

לייבסיטי - בניית אתרים