פרוטוקול ישיבת ועד מס' 7 מתאריך  27.5.18
 
נוכחים: יוסף מורבר, גולי קשת, יהודה עכו, צביקה כהן, איל פייס, אביחי סימנר, ליאת ברזילי
נעדרו: דדה גולדשמיט ורן להב
 
סדר יום:
 
1.      אישור פרוטוקול: מס' 6 מתאריך 22.4.18.  
2.      אישור דוחות כספיים 2017 – מוזמן רו"ח אמיר כהן.
3.      מתחם מגרש ספורט - דו"ח בדיקה ותיקון הליקויים (החלפת סלים וריבוד המגרש).
4.      סירוס ועיקור חתולים וחתולות.
5.      פרויקט בית הנער – הפגישה עם אביגדור קפלן והמכתב שנשלח בעקבותיה.
6.      מחאת שדה התעופה.
7.      תחום שיפוט ועד מקומי.
8.      צוות רפואה – בקשה לרכישת דפיברלאטור.
9.      בית הכנסת עין ורד.
10.    מתן הסעות לקשישי עין-ורד.
11.    דיווחים פעילות לגיל הרך.
12.    מדיניות שימוש במועדונים.  
13.    עדכונים:
         א.      ועדה מונציפאלית.
                 
 
1.      לסעיף 1 -  אישור פרוטוקול: מס' 6 מתאריך 22.4.18 – הפרוטוקול יאושר בישיבה הבאה.
 
2.      לסעיף 2 - אישור דוחות כספיים 2017 –
אמיר כהן הציג בפני חברי הוועד את הדוחות הכספיים והדגיש שהוצאות שנת 2017 היו גבוהות מהוצאות 2016, יחד עם זאת לא הייתה חריגה/גרעון בתקציב הכולל. כמו כן לגבי הוצאות המנהלה ביחס להכנסות/ תקציב עמדות על כ-15% מסך התקציב – שזה תקין וסביר.
הוועד מאשר את הדוחות הכספיים לשנת 2017.
 
3.      לסעיף 3 – מתחם מגרש הספורט –
חברת "שמר בטיחות והנדסה" עשתה ביקורת תקינות במגרשי הספורט במושב (במימון המועצה האזורית). בבדיקה במגרש הספורט ברחוב הנוער התגלו ליקויים קריטיים שחייבו החלפת  ארבעת הסלים. בסיכום עם המועצה הוחלט על החלפת 4 סלים, 2 שערי כדור-יד, ריבוד וציפוי המגרש. עלות הפרויקט כ-100,000 ₪. הוועד המקומי מאשר את השתתפותו בפרויקט בעלות של כ-60,000 ₪ (כפוף להשתתפות המועצה ב-50%).

4.      לסעיף 4 – סירוס ועיקור חתולים וחתולות –
מדי שנה מבצעת המועצה עיקור וסירוס של חתולים וחתולות. השנה, טרם קיבלה המועצה תקציב ממשרד החקלאות. היות ובהרחבה הצפונית ובמתחם הגנים יש בעיית ריבוי חתולים, הוועד המקומי מאשר עיקור וסירוס מיידי בעלות של כ-4,000 ₪. במקביל, תוגש בקשה למועצה שעם קבלת האישור ממשרד החקלאות, יבצע וטרינר המועצה עיקור וסירוס לכל יתר החתולים בעין-ורד.
 
5.      לסעיף 5 - פרויקט בית הנער
וועדת היגוי בית הנער יחד עם ראש המועצה נפגשה עם מנכ"ל משרד הרווחה ןצוותו בנושא, עיקר הדיון  עסק בדרישת ראש המועצה שהמקום לא יהיה בפועל מוסד נעול וכן שלא יהיו תשתיות תומכות מוסד נעול. הנהלת המשרד הביעה הבנה לחשש  התושבים  אך הדעות בתוך ההנהלה אינן אחידות, אנו מחכים לסיכום הפגישה שטרם הגיע ומקווים שישקף את מהלך הפגישה. תושבים רבים רואים עצמם נפגעים מהפרויקט  וחלקם מתכוונים לפנות לערכאות משפטיות נגד המועצה ומשרד הרווחה וכן נגד בעלי תפקידים כיוון שמסלול ההדברות לא נותן תוצאות והבניה ממשיכה בקצב גבוה.
 
6.      לסעיף 6 – מחאת שדה התעופה
צוות שדה התעופה  המורכב מנציגי יישובים סביב אזור שדה התעופה המתוכנן כולל יישובים מחוץ למועצה נפגש לקידום הנושא, נראה שכרגע הנושא מוקפא כיוון שראש הוותל מתחלף  וצפוי להיכנס לתפקידו החודש כך שפועל אין תהליך והמצב הקודם בו חלופת חדרה- מנשה עדיין מובילה. יחד עם זאת נודע לנו שסקר סביבה שמבוצע בחלופת חדרה- מנשה בסבירות גבוהה יגרום לפסילת חלופה זו דבר שמביא את חלופת לב השרון קרי (עין ורד- עזריאל) למקום ראשון. לכן הסיכון מבחנתנו עולה  וזה שאין תהליך עלול לגרום לכך שנקבל מעט זמן להתנגדות רשמית.  מכאן שיש לקדם  סקר סביבה בלב השרון וכן  להכין את הציבור לכך  שגורמי התכנון אף שאומרים שהמקום לא מתאים עדיין לא הורידו את חלופת לב השרון משולחן הדיונים, כך שאנו בסיכון מלא.
 
7.      לסעיף 7 – תחום שיפוט ועד מקומי -
הנושא יעלה לדיון בישיבה הבאה.
                          
8.      לסעיף 8 – צוות רפואה – בקשה לרכישת דפיברלאטור –
הוקמה קבוצה בווטסאפ הנקראת "רפואה עין-ורד". נכון למועד כתיבת הפרוטוקול יש בקבוצה כ-13 איש;  רופאים, אחיות ופיזיוטרפיסטית. הקבוצה הוקמה לצורך מתן עזרה במצב חירום רפואי. כמו כן המליצו חברי הקבוצה על רכישת דפיברלאטור ותיק עזרה ראשונה.
הוועד מאשר רכישה של המכשיר ותיק עזרה ראשונה בעלות של כ 6,500 ₪.
המכשיר יהיה בניידת הסיור  הצמודה למושב כך שיהיה זמין.
 
9.      לסעיף 9 – בית הכנסת עין-ורד –
ליאת מעדכנת כי דוד כדיר דיבר איתה וציין בפניה שיש סוגיה בנושא עליה לתורה של בני המצווה בבית הכנסת. יש תושבים המעוניינים לחגוג את האירוע עם רב רפורמי. דוד מעדכן כי רוב המתפללים מתנגדים להכנסת רב רפורמי לבית הכנסת. יצוין כי לוועד המקומי אין התנגדות לאירועים אלו עם רב רפורמי בתנאי שזה יהיה מקובל ומוסכם עם המתפללים ובאי בית הכנסת.
סוגיה נוספת שהועלתה בקרב אורחי בית הכנסת זה וילון ההפרדה החדש שהותקן בין עזרת הנשים לעזרת הגברים כאשר אין אפשרות כלל להסיט את הוילון ולקחת חלק בחגיגות.
ליאת תעדכן את דוד כדיר שהחלטת הוועד הינה להסיר את הוילון או לחילופין להתקין וילון שתהייה אפשרות להסיט אותו לצדדים בזמן אירוע.
 
10.   לסעיף 10 – מתן הסעות לקשישי עין-ורד – ידון בישיבה הבאה.
 
11.   לסעיף 11 -  דיווחים על פעילות לגיל הרך – ידון בישיבה הבאה.
 
12.   לסעיף 12 – מדיניות שימוש במועדונים – ידון בישיבה הבאה.
 
13. לסעיף 13 – עדכונים – יידון בישיבה הבאה.
 
 
 
 
רשם: אביחי סימנרכל הזכויות שמורות למושב עין ורד  |  הוספה למועדפים   |  הפוך לעמוד הבית  |  חזור למעלה

עיצוב: Tween-id

 

לייבסיטי - בניית אתרים